شنبه 29 مرداد

خلق یک رابطه عاشقانه و شاد نیازمند آگاهیست/ زوج های موفق شناخت کاملی از یکدیگر دارند

خلق یک رابطه عاشقانه و شاد نیازمند آگاهیست/ زوج های موفق شناخت کاملی از یکدیگر دارند

خلق یک رابطه عاشقانه و شاد نیازمند آگاهیست/ زوج های موفق شناخت کاملی از یکدیگر دارند

زوج های جوان و حتی زوج هایی که مدت زیادی از شروع زندگی مشترکشان می گذرد برای داشتن یک رابطه سالم، شاد و عاشقانه نیاز به آگاهی های زیادی دارند که مهم ترین این آگاهی ها به شناخت زوجین از یکدیگر مربوط می شود. در واقع همسرانی که شناختی تمام و کمال از یکدیگر دارند و براساس حساسیت ها، عادات و علایق طرف مقابل رفتار می کنند به طور حتم سطح بسیار بالایی از موفقیت را در زندگی مشترک تجربه خواهند کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مسابقه زوجینو، در گفتگوی زنده ای که باربد بابایی مجری مسابقه بزرگ زوجینو با دکتر بیتا حسینی مشاور خانواده، در صفحه رسمی اینستاگرام این برنامه ترتیب داد، به ویژگی های و شاخصه های زوج های موفق پرداخته شد.

 

در این گفتگو دکتر حسینی ضمن بیان این که زوج ها برای ساختن یک رابطه موفق نیاز به شناسایی کامل یکدیگر دارند اظهار داشت: زوج های موفق علاوه بر شناخت هم، احساس ارزشمندی درونی و عزت نفس را نیز در خود داشته و مقدم بر رابطه با طرف مقابل به این موضوع توجه دارند. همین حس ارزشمندی باعث ایجاد روابطی سالم با همسر خواهد شد.

وی افزود: زوج های موفق علم و آگاهی لازم را در خصوص نحوه اظهار علاقه، بر قراری صمیمیت و همچنین صحبت کردن و تبادل نظر بهینه با طرف مقابل خود را دارند. در واقع خلق یک رابطه موفق و عاشقانه بدون شک نیازمند آگاهی است و زوج های موفق از این آگاهی برخوردار بوده و یا به دنبال آن می روند.

دکتر حسینی در بخش دیگری از صحبت های خود داشتن گذشت و عکس العمل نشان ندادن به  اشتباهات طرف مقابل را یکی دیگر از ویژگی های زوجین موفق بر شمرد و توضیح داد: هر یک از همسران ممکن است در بخشی از رفتارهای خود دچار اشتباه شده و یا رفتارهای غلطی را در برخی از موقعیت ها از خود نشان دهند اما این که طرف مقابل بتواند عکس العملی به این اشتباهات نشان نداده و  از مسیر صحیح رفتاری خود خارج نشود، یکی از مهم ترین کارهایی است که زوج ها برای حفظ روابط سالم خود می توانند انجام دهند.

  • برچسب ها :